نخستین نمایشگاه اختصاصی برندهای ایرانی

نخستین نمایشگاه اختصاصی برندهای ایرانی

به اطلاع علاقه مندان می رساند در تاریخ 14 الی 17 اردیبهشت 1398 نخستین نمایشگاه اختصاصی برند های ایرانی تحت نام (Arevik Expo) در ایروان مرکز نمایشگاهی مرگایان برگزار خواهد شد.

برای کسب اطلاع بیشتر با شماره: 09155155292 تماس حاصل نمایید .

ایران و ارمنستان چهار سند همکاری اقتصادی و ورزشی امضا کردند

جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ارمنستان در آیین اختتامیه پانزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری ایران و ارمنستان چهار سند همکاری در زمینه های کمیسیون اقتصادی مشترک، گمرک و ورزش به امضا رساندند.

«آلیک» - جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ارمنستان در آیین اختتامیه پانزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری ایران و ارمنستان چهار سند همکاری در زمینه های کمیسیون اقتصادی مشترک، گمرک و ورزش به امضا رساندند.

صدیقه ببران مدیر کل روابط عمومی وزارت نیرو عصر روز گذشته در مورد اسنادی که در اختتامیه پانزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری ایران و ارمنستان به امضا رسید، به خبرنگار ایرنا گفت: این اسناد شامل یک سند کمیسیون اقتصادی مشترک، 2 سند در زمینه همکاری های گمرکی و یک سند در مورد ورزش بود.

به گفته وی که وزیر نیرو را در سفر به ارمنستان همراهی می کند سند کمیسیون اقتصادی مشترک و همکاری در زمینه ورزش را وزیر نیرو و 2 سند همکاری گمرکی را رییس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران امضا کرد.

 

ضرورت هدایت بخش‌های خصوصی و دولتی برای افزایش مبادلات ایران و ارمنستان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو، رضا اردکانیان وزیر نیرو عصر روز گذشته در آیین اختتامیه پانزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری ایران و ارمنستان بر ضرورت هدایت بخش‌های خصوصی و دولتی 2 کشور برای افزایش حجم مبادلات و سرمایه گذاری‌های مشترک تاکید کرد.

وی با بیان اینکه خوشبختانه پانزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاریهای فنی، اقتصادی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ارمنستان در فضایی سرشار از مودت و دوستی و احترام متقابل برگزار شد، اضافه کرد: در دیدار با مقامات ارمنی، به اهتمام جدی دولت ارمنستان برای توسعه همکاری ها آگاهی پیدا کردم و امیدوارم در اجرای توافق‌ها نیز این همکاری و همراهی ها ادامه پیدا کند.

اردکانیان ادامه داد: بی تردید برگزاری این اجلاس و امضای اسناد همکاری و تبادل هیات های مختلف حاکی از اراده رهبران عالی 2 کشور برای تقویت و توسعه همکاری ها در همه سطوح است.

وزیر نیرو گفت: ما خواهان پیشرفت و توسعه کشور ارمنستان و توسعه روابط دو جانبه هستیم و اجلاس کمیسیون مشترک را بستری مناسب برای این منظور می دانیم و در همین راستا باور داریم سند پایانی اجلاس یک گام به جلو همسو با این سیاست اصولی بود و به توسعه روابط منجر می شود.

«آنچه بعد از این اجلاس و امضای یادداشت تفاهم کمیسیون مشترک و سایر اسناد مبادله شده باید مورد توجه قرار گیرد، اهتمام جدی دو طرف برای پیگیری و برنامه‌ریزی برای عملیاتی کردن توافق هاست».

وی اضافه کرد: پیش بینی سازوکارهای اجرایی مثل تشکیل به موقع کمیته های مشترک فنی و همچنین کمیته پیگیری اجلاس، فراهم سازی الزام های اجرایی از جمله منابع مالی و تسهیل فرایندهای اداری در هر 2 کشور برای اجرای توافق ها از وظایف اصلی همه حاضران در اجلاس به شمار می آید.

به گزارش ایرنا، پانزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری ایران و ارمنستان صبح روز گذشته با حضور وزیر نیرو جمهوری اسلامی ایران و هیاتی از کارشناسان صنعت آب و برق و دستگاه‌های اجرایی کشور در ایروان پایتخت ارمنستان آغاز به کار کرد.

در پانزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری ایران و ارمنستان، آشوت مانوکیان وزیر زیرساخت‌های انرژی و منابع طبیعی ارمنستان، حضور داشت.

در این دوره موضوع هایی همچون تسریع در تکمیل خط سوم انتقال برق ایران و ارمنستان (به عنوان محور کریدور انرژی چهار جانبه شمال جنوب) بین ایران، ارمنستان، گرجستان و روسیه و ایجاد بستر تبادلات فصلی برق و انرژی 2 کشور و منطقه بررسی شد.

همچنین بحث درباره حضور شرکت‌های ایرانی در پروژه‎های نیروگاهی ارمنستان و بررسی موضوع محیط زیست رودخانه ارس و توسعه تبادلات تجاری و حمل و نقل و گمرکی از دیگر محورهای برگزاری اجلاس پانزدهم بود

 

چهارشنبه, 09 اسفند 1396