نخستین نمایشگاه اختصاصی برندهای ایرانی

نخستین نمایشگاه اختصاصی برندهای ایرانی

به اطلاع علاقه مندان می رساند در تاریخ 14 الی 17 اردیبهشت 1398 نخستین نمایشگاه اختصاصی برند های ایرانی تحت نام (Arevik Expo) در ایروان مرکز نمایشگاهی مرگایان برگزار خواهد شد.

برای کسب اطلاع بیشتر با شماره: 09155155292 تماس حاصل نمایید .

افتتاح اتاق ايران در دانشگاه ايروان

«آلیک» - مراسم افتتاح اتاق ایران در دانشکده روابط بین الملل دانشگاه دولتی ایروان روز سه شنبه 24 بهمن 1396 با حضور سید کاظم سجادی سفیر کشورمان، گقام گئورکیان معاون رئیس دانشگاه و گقام پطروسیان رئیس دانشکده روابط بین الملل این دانشگاه برگزار گردید.

به گزارش تارنمای سفارت جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان، در ابتدای این مراسم پروفسور پطروسیان ضمن تبریک 39-مین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی طی سخنرانی مبسوطی سیر تحول روابط بین ایران و ارمنستان را از قبل از میلاد مسیح تا کنون به اطلاع شرکت کنندگان رسانده و گفتند جمهوری اسلامی ایران بعنوان تنها کشور همسایه از بدو استقلال ارمنستان نسبت به شناسایی این کشور، برقراری روابط دیپلماتیک و تاسیس سفارتخانه در ایروان اقدام نمود و در سالهای سخت آغاز استقلال از هیچ کمک و حمایتی به دولت و ملت ارمنستان دریغ نورزید.

رئیس دانشکده روابط بین الملل دانشگاه دولتی ایروان از مواضع اصولی و سیاست متعادل جمهوری اسلامی ایران در خصوص قره باغ تشکر نموده و گفتند ایران خواهان صلح و ثبات در منطقه بوده و طرفین مناقشه را به حل مسالمت آمیز این مناقشه دعوت می نماید. وی همچنین تاکید نمود بدون حضور ایران صلح و ثبات در منطقه قفقاز جنوبی برقرار نخواهد شد.

در ادامه این مراسم سجادی سفیر کشورمان توسعه روابط فرهنگی، دانشگاهی، علمی، تردد گردشگران و همکاری های اقتصادی را از جمله راه های عملیاتی و اجرایی برای بسط و گسترش مناسبات بین دو کشور دانستند و افزودند: افتتاح اتاق ایران در این دانشکده فرصت مناسبی برای اساتید و دانشجویان ارمنی فراهم خواهد آورد تا بوسیله آن همکاری های علمی و دانشگاهی بین دو کشور بیش از پیش برقرار گردد.

سفیر کشورمان دانشجویان زبان فارسی را سفرای مودت، دوستی و مهر و محبت بین دو ملت دانستند و ابراز امیدواری نمودند توسط این دانشجویان فرهنگ، تمدن و تاریخ ایران به مردم ارمنستان معرفی گردد.

سجادی همچنین برقراری مناسبات خوب و حسنه با همسایگان را یکی از اصول اساسی سیاست خارجی کشورمان برشمرده و افزودند تمام تلاش مسئولین و رهبران ایران برقراری مناسبات و روابط مسالمت آمیز با همسایگان می باشد و ما همواره خواهان صلح و ثبات در منطقه بوده و امیدواریم با رفع سوء تفاهم های بین طرفین، آرامش و آسایش هر چه سریع تر در منطقه قفقاز برقرار گردد.

در ادامه این مراسم گروه موسیقی سنتی هنرمندان کشورمان ضمن نواختن چندین قطعه ایرانی شور و حال خاصی به این مراسم بخشیدند.