نخستین نمایشگاه اختصاصی برندهای ایرانی

نخستین نمایشگاه اختصاصی برندهای ایرانی

به اطلاع علاقه مندان می رساند در تاریخ 14 الی 17 اردیبهشت 1398 نخستین نمایشگاه اختصاصی برند های ایرانی تحت نام (Arevik Expo) در ایروان مرکز نمایشگاهی مرگایان برگزار خواهد شد.

برای کسب اطلاع بیشتر با شماره: 09155155292 تماس حاصل نمایید .

سرمایه گذاری مشترک منطقه آزاد ارس و مغری

استاندار سیونیک در بازدید از منطقه آزاد ارس که به دعوت مسئولین این منطقه آزاد بعمل آمد، در حاشیه مذاکرات تجاری با مدیر عامل این منطقه گفت: سرمایه گذاری مشترک بین منطقه آزاد ارس و منطقه آزاد مغری بزودی آغاز می گردد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، واهه هاکوبیان گفت: ارس در زمینه صنعتی و تجاری رشد قابل توجهی داشته و همکاری منطقه آزاد ارس و مغری امکان توسعه و رشد تجارت اقتصاد در دو کشور را افزایش خواهد داد.

وی افزود: با توجه به پتانسیل های موجود، برای تبادل کالاهای مجاز تجاری بین ایران و ارمنستان از طریق ارس و مغری همکاری های مناسبی شروع شده است.

هاکوبیان اظهار داشت: ارمنستان علاقمند به افزایش ارتباط با ایران است و قطعاً همکاری های دو جانبه موجب سهولت تبادل کالا بین ایران و سایر کشورها از طریق ارمنستان خواهد شد.

وی از مذاکرات هیات ارمنی و ایرانی برای سرمایه گذاری مشترک و تامین مواد اولیه کارخانه ایتالیایی تولید پیتزاهای نیمه آماده خبر داد و گفت: در بازدیدی که از مجموعه گلخانه تارلاامین در ارس داشتیم علاقمند به تامین مواد اولیه پیتزاهای این کارخانه از ارس هستیم.

استاندار سیونیک گفت: مذاکراتی برای سرمایه گذاری مشترک در زمینه تولید مواد غذایی حلال و تبادل توریست بین دو منطقه آزاد ارس و مغری نیز انجام شد.

گفتنی است واهه هاکوبیان در سفر یک روزه به منطقه آزاد ارس از بلوک های صنعتی، گلخانه ای و آثار تاریخی این منطقه بازدید کرد و در مذاکره ای با مدیر عامل سازمان منطقه آزاد ارس برای توسعه همکاری های تجاری، سرمایه گذاری های مشترک و گردشگری بین ایران و ارمنستان تاکید کرد.

هیات اقتصادی منطقه آزاد ارس 15 آبان ماه امسال در سفر یک روزه به ارمنستان با استاندار سیونیک و مسئولین منطقه آزاد مغری دیدار و مذاکراتی برای توسعه روابط اقتصادی انجام داده بود. در این دیدار هاکوبیان از تلاش برای ایجاد مرکز ایران شناسی و مراکزی برای گردشگری حلال در استان سیونیک خبر داده بود.

ایجاد منطقه آزاد مغری از سال گذشته در دستور کار کشور ارمنستان قرار گرفته و در این زمینه با منطقه آزاد ارس هم تفاهم نامه همکاری امضاء شده است. منطقه آزاد مغری در استان سیونیک ارمنستان در حاشیه شمالی رودخانه ارس در مرکز کشورمان واقع شده است.

منطقه آزاد ارس نیز با بیش از 50 هزار هکتار وسعت در 140 کیلومتری شمال غرب تبریز در حاشیه جنوبی ارس واقع شده و بعنوان صنعتی ترین منطقه آزاد ایران فعالیت های صنعتی، تجاری، کشاورزی و گردشگری را انجام می دهد.