نخستین نمایشگاه اختصاصی برندهای ایرانی

نخستین نمایشگاه اختصاصی برندهای ایرانی

به اطلاع علاقه مندان می رساند در تاریخ 14 الی 17 اردیبهشت 1398 نخستین نمایشگاه اختصاصی برند های ایرانی تحت نام (Arevik Expo) در ایروان مرکز نمایشگاهی مرگایان برگزار خواهد شد.

برای کسب اطلاع بیشتر با شماره: 09155155292 تماس حاصل نمایید .

ساخت راه آهن ایران و ارمنستان در الویت دستورکار

برنامه ساخت راه آهن ایران و ارمنستان در الویت دستورکار دولت ارمنستان
آرا پطروسیان قائم مقام وزیر اقتصاد جمهوری ارمنستان در گفتگوئی با خبر گزاری "آرمن پرس" اظهار داشتند:" ساخت راه آهن ایران و ارمنستان در دستور کار دولت قرار دارد و آن باید بر پایه منافع دو جانبه محقق گردد. این مسئله ای نیست که بیان و عمل کردن یکی باشد. در اینجا استدلالات و تجزیه و تحلیل های فنی و اقتصادی لازم است.
مسئله در ردیف اول بسته برنامه های سرمایه گذاری قرار دارد و من به گمانم راه آهن ایران- ارمنستان یک روز به واقعیت خواهد پیوست. وی درضمن اظهار داشتند که خوشبختانه تعداد گردشگران ایرانی کمتر نشده، بلکه در طول فصول مختلف گسترش یافته است.
مسئله عوارض گمرکی ایرانی در سطح عملی و به طور فعال بررسی می شود. آن در سطح دو دولت نیز مسئله روز است. به عنوان دو کشور همسایه که در آن افزایش پتانسیل حجم تجاری وجود دارد، ما به طور دو جانبه تلاش می کنیم مسئله تعرفه ای و غیرتعرفه ای را از نظر حقوقی- قراردادی تسهیل نمائیم، تا امکان خدمات و جابجائی بیشتر کالاها بصورت آزاد فراهم گردد".
وی در ادامه سخنانان خود در پاسخ به سئوال خبرگزاری به این موضوع تاکید کردند با قرارداد دو جانبه، می توان با در نظر گرفتن تعهدات بین المللی، به ویژه تعهداتی که در برابر سازمان تجارت جهانی به عهده گرفته شده است، این مسئله را حل کرد.
ساخت راه آهن ایران – ارمنستان از برنامه های الویت دار جمهوری ارمنستان می باشد و این مسئله بارها در اجلاس کمیسیون مشترک دو دولت مطرح گردیده است. همچنین در برنامه بازدید روسای جمهور هر دو کشور موضوع مورد بررسی واقع شده است. طول این راه آهن 6/496 کیلومتر است که بر پایه محاسبات اولیه، ساخت آن حدود 5/1 الی 2 میلیارد دلار هزینه در بر دارد. تحقق این برنامه به گسترش روابط بازرگانی و اقتصادی بین دو کشور کمک شایانی خواهد کرد.