نخستین نمایشگاه اختصاصی برندهای ایرانی

نخستین نمایشگاه اختصاصی برندهای ایرانی

به اطلاع علاقه مندان می رساند در تاریخ 14 الی 17 اردیبهشت 1398 نخستین نمایشگاه اختصاصی برند های ایرانی تحت نام (Arevik Expo) در ایروان مرکز نمایشگاهی مرگایان برگزار خواهد شد.

برای کسب اطلاع بیشتر با شماره: 09155155292 تماس حاصل نمایید .

شرایط مناسب سرمایه گذاری در ارمنستان

شرایط مناسب سرمایه گذاری در ارمنستان
شرایط ثبت شرکت و سرمایه گذاری در کشور طی سال گذشته بهبود یافته است. طبق گزارش موسسات تحقیقات بین المللی، ارمنستان طی سال گذشته با بهبود شرایط جذب کارآفرینان و سرمایه گذاران داخلی و خارجی رتبه خود را از پنجاه به سی و هشت رسانده است. تولیدات داخلی کشور طی دوران استقلال برای اولین بار از مرز یک تیلیون درام گذشته (هر دلار معادل 416 درام)و سهم صنایع در تولید ناخالص داخلی بزودی به بیست درصد خواهد رسید. دولت طی سال گذشته هشت برنامه جدی کارآفرینی با ایجاد شغل با سرمایه 17.5 میلیون دلار را به تصویب رسانده است. ارمنستان اکنون با بهبود موقعیت خود در جدول شرایط مناسب سرمایه گذاری در نقاط مختلف جهان در کنار کشورهایی نظیر هلند و بلژیک قرار گرفته است. اکنون در ارمنستان ثبت شرکت با اینترنت انجام گرفته و تنها چند دقیقه به طول می انجامد. گزارش های ارائه شده به ادارات ممیزی مالیاتی، دارایی و غیره نیز تماماً با پست الکترونیکی انجام می گردد. در بازرسی های گمرکی و مالیاتی نیز تغیرات اساسی انجام گرفته و بازرسی دفاتر و انبارها به صورت برنامه ریزی شده انجام می پذیرد.
سرمایه گذاری شرکت های خارجی در ارمنستان دارای منافع متقابل بوده و اکنون شرکت های بزرگ مخابرات و ارتباطات و کاوش معدن در کشور فعالیت دارند که از تسهیلات گمرکی استفاده کرده و در صورت تزریق سرمایه تا سیصد میلیون درام ارمنستان (هفتصد و پنجاه دلار آمریکا)می توانند از امکانات موقت وتعویق پرداخت مالیات بر ارزش افزوده تا سه سال استفاده کنند. شرکت های خارجی می توانند در ارمنستان برای کارخانجات و تولیدات خود زمین و مستغلات خریده و با شرایط مناسب به کار آفرینی بپردازند.ارمنستان از نظر ثبات سیاسی در شرایط مناسب جذب سرمایه خارجی قرار دارد. دولت ارمنستان دارای قراردادهای ایجاد مناطق آزاد تجاری با اتحادیه اروپا و جامعه دول مستقل می باشد و تجار کشور می توانند تولیدات خود را بدون عوارض گمرکی به فدراسیون صادر کنند. چیزی که در مورد کشورهای اروپایی به این صورت امکان صدور کالا به روسیه وجود ندارد. با تصویب دولت در محدوده انستیتوی"مرگلیان" (مرکز ماشین سازی و تحقیقات علمی ایروان) و محدوده کارخانه "مارس" مناطق آزاد اقتصادی ایجاد گردیده که به زودی فعالیت خودشان را آغاز خواهند کرد. محدوده انستیتوی مرگلیان بیشتر کشورها مستقر خواهند شد ولی در منطقه کارخانه مارس واحدهای تولیدی فعالیت خواهند کرد. هم اکنون از قرار معلوم پیشنهادهای مزایده به دولت ارائه گردیده است. ارمنستان در نظر دارد تا سال 2020 میلادی صادرات خود به روسیه را تا سه برابر افزایش دهد. شاخص صنعت در کشور طی سال گذشته دارای نه درصد افزایش بوده و این در حالی است که این شاخص در روسیه تنها 3.2 درصد بوده است. مقامات اقتصادی ارمنستان در نظر دارد شاخص افزایش تولید را برای سال جدید به 9.9 درصد برساند. صنعت تولید دارو به شاخص های چشمگیری دست یافته و هجده درصد افزایش در زمینه تولید و سی و دو درصد در زمینه صادرات نشان می دهد.
دولت صندوق ویژه ای برای تشویق صادرات و بیمه محموله های صادراتی ایجاد کرده و سرمایه اولیه آن را به پانصد میلیون درام رسانده است. بیش از نصف این مبلغ از طرف دولت تامین گشته است. این صندوق از برگزاری نمایشگاه های کالاهای صادراتی در خارج حمایت کرده وبهره بانکی وام های صادرات کالا را تا سه درصد پرداخت خواهد کرد.