نخستین نمایشگاه اختصاصی برندهای ایرانی

نخستین نمایشگاه اختصاصی برندهای ایرانی

به اطلاع علاقه مندان می رساند در تاریخ 14 الی 17 اردیبهشت 1398 نخستین نمایشگاه اختصاصی برند های ایرانی تحت نام (Arevik Expo) در ایروان مرکز نمایشگاهی مرگایان برگزار خواهد شد.

برای کسب اطلاع بیشتر با شماره: 09155155292 تماس حاصل نمایید .

ارمنستان بازار خوبی برای مصرف کالاهای ایرانی است

خبرگزاری جمهوری اسلامی

IRNA

تبریز:رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و ارمنستان گفت: ارمنستان بازار خوبی برای صادرات کالاهای ایرانی و به تبع آن مصرف محصولات ایرانی است.

کدخبر: 80472833    تاریخ خبر: 06/10/91

به گزارش خبرنگار ایرنا: لئون آهارونیان سه شنبه در نشست مسئولان اتاق بازرگانی مشترک ایران و ارمنستان با صاحبان صنایع و تجار آذربایجان شرقی، با تاکید بر افزایش تعاملات اقتصادی با ارمنستان افزود: با توجه به حجم بالای مبادلات اقتصادی بین دو کشور ایجاد و توسعه مراکز قوی اقتصادی در ارمنستان ضروری است.

وی با اشاره به اینکه سالانه 45 هزار کامیون ایرانی از طریق این اتاق به ارمنستان ترازیت می شود، گفت: وجود مجموعه های قوی اقتصادی در کشورهایی نظیر ارمنستان موجب شتاب در روند صادرات کالاهای ایرانی و افزایش سهم ایران در بازارهای خارجی می شود.

آهارونیان  ایجاد اتاق بازرگانی مشترک ایران و ارمنستان را راهکار و ابزاری قوی برای این منظور دانست و افزود: مشارکت و حمایت بازرگانان ایرانی از این مرکز می تواند موجب بهره مندی تولیدکنندگان و صادرکنندگان از ظرفیتهای بازار مصرفی ارمنستان شود.

وی گفت: با توجه به میزان کم تولیدات ارمنستان و قصد ورود این کشور به بازار مشترک، ایران می تواند تاثیر خوبی در این بازار داشته و محصولات خود را از طریق این کشور به بازار مشترک و کشورهای منطقه ارسال کند.

آهارونیان اظهار کرد: افزایش تعاملات اقتصادی در بخش تولید محصولات به گونه ای که 80% محصول در ایران و 20% در کشور ارمنستان تولید شود از راهکارهای خوب و عملیاتی برای افزایش صادرات ایران محسوب می شود.

وی تاکید کرد: ملت ارمنستان می تواند مشتریان خوبی برای کالاهای ایران به شمارآید و نباید اجازه داد سایر کشورهای منطقه و جهان از این بازار بهره برده و ایران از این ظرفیت بی نصیب بماند.