به همت هئیت مدیره اتاق مشترک ایران و ارمنستان اتاق مشترک در نمایشگاه  “Kish invex “ در جزیره زیبای کیش از تاریخ ۳۰ مهر لغایت ۳ آبان ۹۷در مرکز نمایشگاه های بین المللی کیش به صورت مستقل غرفه خواهد داشت و با افتخار خدمتگزار اعضای فرهیخته و میهمانان عزیز خود خواهد بود

.

ارمنستان بازار خوبی برای مصرف کالاهای ایرانی است

خبرگزاری جمهوری اسلامی

IRNA

تبریز:رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و ارمنستان گفت: ارمنستان بازار خوبی برای صادرات کالاهای ایرانی و به تبع آن مصرف محصولات ایرانی است.

کدخبر: 80472833    تاریخ خبر: 06/10/91

به گزارش خبرنگار ایرنا: لئون آهارونیان سه شنبه در نشست مسئولان اتاق بازرگانی مشترک ایران و ارمنستان با صاحبان صنایع و تجار آذربایجان شرقی، با تاکید بر افزایش تعاملات اقتصادی با ارمنستان افزود: با توجه به حجم بالای مبادلات اقتصادی بین دو کشور ایجاد و توسعه مراکز قوی اقتصادی در ارمنستان ضروری است.

وی با اشاره به اینکه سالانه 45 هزار کامیون ایرانی از طریق این اتاق به ارمنستان ترازیت می شود، گفت: وجود مجموعه های قوی اقتصادی در کشورهایی نظیر ارمنستان موجب شتاب در روند صادرات کالاهای ایرانی و افزایش سهم ایران در بازارهای خارجی می شود.

آهارونیان  ایجاد اتاق بازرگانی مشترک ایران و ارمنستان را راهکار و ابزاری قوی برای این منظور دانست و افزود: مشارکت و حمایت بازرگانان ایرانی از این مرکز می تواند موجب بهره مندی تولیدکنندگان و صادرکنندگان از ظرفیتهای بازار مصرفی ارمنستان شود.

وی گفت: با توجه به میزان کم تولیدات ارمنستان و قصد ورود این کشور به بازار مشترک، ایران می تواند تاثیر خوبی در این بازار داشته و محصولات خود را از طریق این کشور به بازار مشترک و کشورهای منطقه ارسال کند.

آهارونیان اظهار کرد: افزایش تعاملات اقتصادی در بخش تولید محصولات به گونه ای که 80% محصول در ایران و 20% در کشور ارمنستان تولید شود از راهکارهای خوب و عملیاتی برای افزایش صادرات ایران محسوب می شود.

وی تاکید کرد: ملت ارمنستان می تواند مشتریان خوبی برای کالاهای ایران به شمارآید و نباید اجازه داد سایر کشورهای منطقه و جهان از این بازار بهره برده و ایران از این ظرفیت بی نصیب بماند.